Prototypová výroba je významnou činností naší společnosti již přes 20 let. Dlouhá působnost v této oblasti nám přinesla rozsáhlé zkušenosti. Při vývoji dbáme na to, aby byl každý prototyp vytvořen dle přání klienta a doladěn přesně podle jeho požadavků a nároků. Dokážeme připravit prototypy v extrémně krátkých termínech. Vyvíjíme jak produkty a funkční celky, ale také si konstruujeme a vyrábíme prototypové a vývojové nástroje.

  • Poznatky z prototypové výroby obvykle uplatňujeme v následné sériové výrobě.
  • Disponujeme kapacitami 3D laserového řezání ve vlastním vývojovém centru.

 

Veškeré potřebné technologie pro výrobu prototypů pod jednou střechou

Velmi rychlé reakce, krátké dodací lhůty a příznivé ceny

 

Vývojové středisko je tvořeno měrovým střediskem, zkušebním střediskem, laserovým střediskem a konstrukčním střediskem. Měrové středisko zajišťuje měření ořezů a tvarů plechových dílů. Připravuje měrové protokoly pro zákazníka, kontroluje stav vyrobených prototypových nástrojů a také skenováním umožňuje převádět reálné díly do počítačového formátu. Zkušební středisko – zajišťuje zkoušky vstupních materiálů, měření tvrdosti, tažnosti a kvality materiálu. Po provedení zkoušky vystaví protokol. Laserové středisko – zajišťuje výrobu prototypových a ověřovacích sérií plechových dílů pro vývojové účely. Umožňuje nařezat libovolné tvary na 3D plochách plechových dílů. Univerzálnost stroje umožňuje řezat i 2D rozvinuté tvary plechových dílů před tvářením.

Středisko je schopno navrhovat a vypracovávat postupy nových výrob, zajišťuje podklady a poznatky pro další výrobní úseky. Podporuje aplikaci nových technologií a podporuje zaměření výroby firmy k sofistikovaným dílům a sestavám. Jedná se o samostatné a flexibilní oddělení, které je schopno reagovat na potencionální výrobní příležitosti podporou již v prototypové nebo vývojové fázi.

Na vývoji povrchových úprav prozatím firma spolupracuje s externími partnery.